İsrail-İran gerilimi: Prenses savaşa katılacak mı?

1 Nisan’da Suriye’deki İran Büyükelçiliği’ne saldırı düzenleyerek 7 kişinin ölümüne neden olan İsrail’e misilleme yapan Tahran yönetiminin Cumartesi günü gerçekleştirdiği saldırının yankıları devam ediyor… 

İran’ın füzelerini imha etmek için İsrail’e yardım eden ülkeler arasında yer alan Ürdün’ün üst düzey isimlerinden Prenses Selma’nın da bu saldırılardan etkilenebileceği belirtildi. 

Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild, Prenses Selma’nın Ürdün Hava Kuvvetleri’nde pilot olarak görev yaptığına dikkat çekerken Kral Abdullah ve Kraliçe Rania’nın diğer çocuğu Veliaht Prensi Hüseyin’in de hava kuvvetlerinde görev yaptığı hatırlatıldı.

Eğitimini tamamladıktan sonra 2020’de Ürdün ordusundaki ilk kadın savaş uçağı pilotu olarak tarihe geçen Prenses Selma’nın 2023 yılının Aralık ayında Gazze’deki bir hastaneye yardım taşıdığı belirtildi. Avrupa medyası Prenses Selma’nın İran’la mücadelede savaşabileceği iddiasını ortaya atarken bu olasılığın çok da mümkün olmadığına vurgu yaptı. Kraliyet ailesinin devamı için orduda görev alan veliahtların güvenliğine büyük önem verilirken, Selma ve Hüseyin’in yardım operasyonlarına katılmaya devam edeceği belirtildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x